SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ

FLASH

DIVADLO

FRÍDA KAHLO

kabaret života

 

Autor a režie:

Jakub Maceček

Hudba a aranžmá:

Jiří Toufar

Texty písní:

Michael Dejvický

 

V hlavních rolích:

Světlana Nálepková,

Martin Sochor, Petr Pěknic

 

 

Živě doprovází:

Blue Angel Memory Band Jiřího Toufara

 

 

V současnosti hrajeme
v Bránickém divadle (Branická 64, Praha 4)
a na zájezdových představeních.

Inscenace Frida Kahlo je inspirovaná životem slavné mexické malířky a aktivistky, která proslula nejen jako umělkyně, ale známými se staly také její životní osudy. Díky slavnému oscarovému filmu se Frida dostala i do podvědomí širší veřejnosti.

Frida během života prošla mnoha těžkými zkouškami, ale nikdy neztratila chuť žít dál. Slavné jsou její milostné eskapády s mnoha slavnými muži i ženami své doby. S Fridou neprojdeme jen příběhem jejího života, ale také dějinným obdobím, které mělo vliv na utváření dnešního světa. Představení je ozdobeno temperamentní mexickou hudbou a nechybí ani humor a nadhled. Inscenace Frida Kahlo – kabaret života volně navazuje na komorní muzikál Edith Piaf – milovat k smrti, který vytvořil stejný inscenační tým a který si udržuje velký zájem publika již jedenáct sezon.

MILOVAT K SMRTI

 

O životě slavné zpěvačky Edith Piaf zpívá Světlana Nálepková

 

 

 

 

 

Komorní muzikál, ve kterém zazní 20 nejslavnějších písní EDITH PIAF s vyprávěním o jejím životě podle knihy sestry Edith Piaf Simone Berteautové.

 

 

 

 

V současnosti hrajeme na zájezdových představeních

Edith Piaf byla velkou pěveckou osobností 20. století. Stala se symbolem vrcholné éry francouzského šansonu, stala se symbolem zlatého věku Paříže. Měla úžasný dar neopakovatelného hlasu, schopnost sugestivně vyprávět v písních o jasech i stínech života, zejmé-na o všech odstínech lásky. Edith Piaf měla štěstí na skladatele a textaře a její písně jsou dodnes neopakovatelným zážitkem. Na počátku nového století, v němž je způsob života tak jiný než za života Edith, se zpěvačka a herečka Světlana Nálepková vrací k písním, které přežily všechny nové proudy v hudbě, které se staly klasikou a mají stále co říci. Písně se v podání Světlany Nálepkové vrací na jeviště v nových komorních aranžmá pianisty a skladatele Jiřího Toufara, s nově přebásněnými texty od Jiřího Dědečka, podobně jako v úspěšném recitálu s vyprávěním o životě Marlene Dietrichové.

DOBRÝ ROČNÍK

české a francouzské šansony s texty Václava Kopty a Jiřího Dědečka

 

 

zpívá:

Světlana Nálepková

 

za doprovodu

Blue Angel Memory Band

Jiřího Toufara

 

 

 

 

V současnosti se hraje

v Malostranské besedě

One woman show

 

MARLENE

 

 

písně Marlene Dietrich

zpívá SVĚTLANA  NÁLEPKOVÁ

 

 

 

 

 

20 slavných písní legendární hvězdy Marlene Dietrich

s vyprávěním o jejím životě a jejích láskách

doprovází BLUE ANGEL MEMORY BAND Jiřího Toufara

 

 

 

 

Představení trvá 1 hodinu 50 minut

s 15 minutovou přestávkou.

V divadelně pojatém recitálu v němž nechybí filmové svícení, různé kostýmy, které Marlene nosila ve filmu i v jejím písňovém show. Hlasově bohatý přednes Světlany Nálepkové, vystihující náladu slavných písní, v dobové hudební úpravě, uslyšíte písně z nejznámějších filmů, ve kterých Marlene Dietrich hrála (např. Modrý Anděl, Maroko, Destry se vrací), z jejího působení v armádě generála Pattona za druhé světové války a z jejího písňového show, s nímž objela celý svět. Je to netradičně pojatý recitál, vtipně i poeticky, jediný toho druhu u nás. Vyprávění o životě Marlene Dietrich přiblíží vesele i dojemně život legendy, o které se u nás nepsalo. Světlanu doprovází pětičlenný hudební soubor.

Paula Vogel

ZLATÝ ČASY

 

 

Režie:

Roman Štolpa

Choreografie:

Tomáš Slavíček

 

Hrají:

Světlana Nálepková,

Valérie Zawadská,

Pavlína Mourková,

Dagmar Čárová,

Hana Sršňová

 

 

 

 

 

V současnosti se hraje v divadle

Radka Brzobohatého

Zlatý časy je usměvavý příběh o pěti dámách kdysi lehčích mravů, které přestal bavit život a které stále mají co dávat a čemu se učit. Každá z nich se laskavě, s humorem a noblesou vyrovnává s přibývajícími lety i novou agresivnější dobou – co je to marketing a jak obstát v ekonomické konkurenci. Přičemž stále vítají své letité zákazníky.Paula Vogel, nositelka Pulitzerovy ceny, spojuje ve hře nadsázku a smysl pro humor s dojemnými lidskými příběhy. Láska a sex přece kvetou v každém věku!

Jerry Mayer

LÁSKA

NA TŘI

 

 

Režie:

Gustav Skála

 

Hrají:

 Světlana Nálepková,

Oldřich Vízner

Dva cestující ve vlaku, který se žene odporným ospalým ránem.

Ona, žena na úrovni, psycholožka, on, životní tragéd, zcela neukotvená existence. Jediné, co je zdánlivě spojuje, je vášeň pro luštění křížovek. Opravdu jen zdánlivě. Jak snadno a rychle se mohou během několika okamžiků obrátit životní postoje, a jak zdánlivě neslučitelné může snadno splynout a vzájemně se doplňovat vás přesvědčí herci Oldřich Vízner a Světlana Nálepková v inscenaci režiséra Gustava Skály.